Fizjoterapia i masaże

Gabinety fizjoterapii i masażu prowadzone przez naszych fizjoterapeutów oferują szeroką gamę zabiegów na układ mięniowy ,ruchowy , nerwowy oraz układ krążenia i wiele innych .

Oprócz stosowania tradycyjnych i popularnych metod fizjoterapii i masaży nasi fizjoterapeuci specjalizują się z osobna w odmiennych terapiach .

Pan Artur Pargulski pracuje techniką Bowena, która jest jedną z metod naturalnej terapii manualnej polegającą na zapoczątkowaniu w ciele pacjenta reakcji sprzyjających samoleczeniu i uwolnieniu ciała od napięć, stresu i skumulowanych emocji.

Terapia Bowena odnosi się do całego ciała człowieka, nie skupia się na pojedynczym problemie. Polega na przywracaniu równowagi organizmu poprzez autonomiczny układ nerwowy, który kontroluje ponad 80% funkcji organizmu i jest niezwykle podatny na działanie czynników stresogennych. Na terapię składają się ruchy nacisku, toczenia, przesuwania tkanek, wykonywane z różną siłą nacisku, z różną szybkością i w różnych kierunkach. Stosowane są one zwykle na małych obszarach ciała, które mogą znajdować się w dowolnym miejscu – od głowy, aż do palców stóp. Uwalnia to napięcia i ograniczenia elastyczności zlokalizowane w powięziach, resetuje receptory nerwowe, które kontrolują nasz ruch i napięcie mięśni. Napięcia te ustępują, ciało rozluźnia się i w ten sposób inicjuje się odpowiedź uzdrawiającą w ciele.

 

Pani Wiktoria Nowak wykorzystuje w swojej pracy najczęściej techniki masażu klasycznego, sportowego ,terapię blizn , a dla maksymalnego odprężenia masaż gorącymi kamieniami.

Jednak wiodącą metodą terapeutyczną Wiktorii jest pinoterapia- metoda z użyciem narzędzi .
Pinoterapię poleca się przede wszystkim jako formę leczenia bólu pochodzenia ortopedycznego oraz neurologicznego. Do wskazań zalicza się więc przede wszystkim bóle kręgosłupa na różnych jego odcinkach, a także bóle mięśni wynikające z urazów, przeciążeń czy przykurczów.

Pinoterapia ma przynosić ulgę w przypadku ograniczonej ruchomości stawów, dolegliwościach pooperacyjnych oraz bólach głowy. Skorzystać mogą również pacjenci cierpiący na nadmierny poziom stresu odbijający się na funkcjonowaniu układu nerwowego lub też doświadczający zaburzeń przewodnictwa nerwowego.
W szczególności pinoterapię poleca się również w przebiegu choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, a także bardzo konkretnych problemach ortopedycznych typu łokieć tenisisty czy zapalenie ścięgna Achillesa.

Uśmiechaj się bez skrępowania

Skontaktuj się z nami poprzez formularz

lub zadzwoń — 91 85 11 456

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

8 + 4 =